Достапни линкови

Иран-Турција ќе биде домаќин на нуклеарните преговори


Средба на иранските лидери и нуклеарните инспектори на ОН
Иранските национални медиуми јавија дека новата рунда преговори за нуклеарната програма на Техеран ќе се одржи во Турција во наредната недела. Според нив, преговорите ќе бидат на 13 април во Истанбул, каде иранските владини претставници ќе се сретнат со светските сили, односно САД, Британија, Франција, Русија, Кина и Германија.
XS
SM
MD
LG