Достапни линкови

Авганистан постигна договор со САД за ноќните рации


Американски војници во Авганистан
Авганистанските власти соопштија дека псотигнале договор со САД за ноќните рации на американските сили во земјата. Министерот за одбрана Абдул Рахим Вардак и американскиот генерла Џон Ален треба денеска да го потпишат меморандумот за специјалните операции.
Американските власти одбија да го коментираат договорот.
XS
SM
MD
LG