Достапни линкови

Ракетен напад врз Израел од појасот Газа


Две ракети биле истрелани од појасот Газа во јужен Изрел без да предизвикаат штета или жртви. Инцидентот доаѓа по ракетниот напад од Израел при кој беа повредени двајца Палестинци во Газа.
Во минатиот месец при израелските водушни напади загина шефот на комитетот на отпорот во Газа Зухаир ал Џаиси. Палестинските милитанти возвратија со ракетни напади.
XS
SM
MD
LG