Достапни линкови

Хуго Чавез повторно на медицински третман во Куба


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез
Претседателот на Венецуела Хуго Чавез отпатува повторно за Куба на уште еден медицински третман. Чавез, кој боледува од рак на неговиот профил на Твитер напиша дека оди за Куба со верба во воскреснатиот Исус и дека ќе продолжи да живее и да победува.
Чавез на 4 април се врати во Венецуела по вториот третман во Куба.
XS
SM
MD
LG