Достапни линкови

Пакистанскиот претседател во посета на Индија


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари
Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари денеска е во посета на Индија. Пакистанските власти соопштија дека Задари ќе отпатува за Индија од приватни причини за да посети манастир во Ајмер. Предвидено е тој да се сретне со индискиот премиер Манмохан Синг.
Посетата на Задари претставува прва посета на пакитанскиот шеф на државата во последниве 7 години.
XS
SM
MD
LG