Достапни линкови

Две лица загинаа во бомбашки напад во Ирак


Ирачките власти соопштија дека најмалку две лица загинале при експлозија на бомба скриена во пластична кесе во еден минибус во Багдад. Според полицијата девет лица биле повредени при нападот во реонот Карада.
За време на нападите во март во Ирак загинаа 112 лица.
XS
SM
MD
LG