Достапни линкови

Претседателски избори во Јужна Осетија


Гласањето во Јужна Осетија
Во грузискиот сепаратистички регион Јужна Осетија се одржува втората рунда на претседателски избори. Двајцата кандидати кои добија најмногу гласови на 25 март се Леонид Тибилов и Давид Санакоев.
Околу 35 илјади лица ќе можат да гласаат на изборите, кои ќе бидат валидни доколу има излезеност повеќе од 30 насто.
XS
SM
MD
LG