Достапни линкови

Претседателот на Туркменистан победи на авто трка


Претседателот на Туркменистан Курбанкули Бердимухамедов
Претседателот на Туркменистан Курбанкули Бердимухамедов победил денеска на автомобилска трка во која учествувал непланирано, јавуваат агенциите. Тој само требало да го означи почетокот на трката, но потоа запрашал дали може и да учествува. Откако му било дозволено тој постигнал најдобро време. Бердимухамедов на претседателските избори во февруари годинава доби 97 насто од гласовите.
XS
SM
MD
LG