Достапни линкови

Тачи: интеграцијата на србите единствено решение


Хашим Тачи и Џо Бајден
Премиерот на Косово Хашим Тачи за агенцијата Асошиетед прес изјави дека интеграцијата на српската популација на Косово е единствена опција која ќе ја прифати и оти нема да има промена на границите. Тој по одвоените разговори во Вашингтон со американскиот државен секретар Хилари Клинтон и со потпретседателот Џо Бајден ја отфрли идејата за размена на територии со Србија.
XS
SM
MD
LG