Достапни линкови

Над 150 пакистански војници затрупани од лавина


Каракорум
Пакистанската телевизија денеска објави дека во близина на глечерот Сијачен биле затрупани повеќе од 150 пакистански војници. Властите засега без коментари за несреќата. Глечерот Сијачен се наоѓа на планинскиот масив Каракорум во близина на границата со Индија.
XS
SM
MD
LG