Достапни линкови

Узбекистан отвора Академија за компјутерски игри


Ислам Каримов
Узбекистанската агенција за комуникации денеска соопшти дека до крајот на годинава ќе отвори Академија за компјутерски игри. Таа, како што е најавено, ќе биде вклучена во развојот на национални игри и во преведување на меѓународни игри на узбечки јазик. Академијата е етаблирана во рамките на ,,Годината на семејството,, што е иницирана од претседателот Ислам Каримов.
XS
SM
MD
LG