Достапни линкови

Милион долари, наместо казна за хуманитарни цели


Грег Мортенсон
Американскиот писател Грег Мортенсон кој го напиша бестселерот ,,Три шољи чај,, се согласи да даде во добротворни цели милион долари откако судот го казни за финансиски малверзации. Мортенсон кој е коосновач на Централноазискиот институт што гради училишта во Пакистан и Авганистан беше обвинет дека го користел Институтот за сопствено богатење.
XS
SM
MD
LG