Достапни линкови

Русија ја критикува 25-годишната казна затвор за Виктор Бут


Русија денеска ги осуди Соединетите Држави за изречената казна затвор од 25 години на рускиот трговец со оружје Виктор Бут, оценувајки ја како неоснована. Москва најави дека ќе ги превземе сите неопходни мерки за да го врати Бут во Русија. ПОранешниот офицер на Советската Армија, Виктор БУт, наречен и трговец со смртта, беше уапсен во Банкок во 2008-ма година.
XS
SM
MD
LG