Достапни линкови

Бајден: САД ќе продолжи да му помага на Косово


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден
Американскиот потпретседател Џозеф Бајден на состанокот во Вашингтон со косовскиот премиер Хашим Тачи изјавил дека Соединетите држави ќе продолжат силно и сестрано да му помагаат на Косово. Од кабинетот на Тачи е соопштено дека Бајден уште еднаш го повторил ставот дека Соединетите држави непоколебливо се определни за поддршка на територијалниот интегритет и суверенитет на Косово.
XS
SM
MD
LG