Достапни линкови

Чавес побара Исус да му го продолжи животот


Архивска фотографија
Претседателот на Венецуела, Уго Чавез, кој неодамна се врати од лекување во Куба, за време на велигденската миса побарал од Исус да му помогне за да продолжи да ја води неговата земја.
Во емоционален говор, проследен со солзи, Чавез барал Исус да му даде живот, макар тоа бил живот исполнет со болки.
Чавез изјавил дека не чувствува „негативни реакции" по последниот третман во Куба. Тој се лекува од рак.
XS
SM
MD
LG