Достапни линкови

11 жртви во невремето во Буенос Аерес


Најмалку 11 луѓе загинале во силното невреме што го погоди главниот град на Аргентина, Буенос Аерес. Искорнати дрвја, срушени покриви, уништени автомобили, прекин на електричната енергија, се само дел од последиците на силното невреме проследено со град и ветер.
XS
SM
MD
LG