Достапни линкови

Состанок на поранешните советски републики


Состанок на поранешните советски републики
Министрите за надворешни работи од Ерменија, Белорусија, Казахстан, Киргистан, Русија, Таџикистан и формално, Узбекистан, денеска во главниот град на Казахстан Астана ќе одржат состанок. На дневен ред се разговори за ситуацијата во Авганистан и Пакистан, Блискиот Исток, особено Иран и Сирија како и за Северна Африка.
XS
SM
MD
LG