Достапни линкови

Облачно и дождливо време


Претпладне ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Во попладневните часови локално ќе има и појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Утринската температура се движи од четири до 11, а дневната од 13 до 20 степени.
Во Скопје температура ќе се искачи до 17 степени.
XS
SM
MD
LG