Достапни линкови

Анан-алармантен број на жртви во Сирија


Претставникот на ОН и Арпаската лига за Сирија Кофи Анан
Претставникот на ОН и Арaпската лига за Сирија Кофи Анан изјави дека има информации за алармантен број на жртви во Сирија. Тој не може ни да го потврди тврдењето дека владините сили се повлекуваат од населените места.
Сириските сили извршиле напади врз опозициските населби во Дамаск, што претставувува најнасилниот напад во главниот град од почетокот на немирите пред една година.
XS
SM
MD
LG