Достапни линкови

Продолжуваат нападите на владините сили во Сирија


Сириските сили извршиле артилериски и снајперски напади врз опозициските населби во Дамаск, што претставувува најнасилниот напад во главниот град од почетокот на немирите пред една година. Има соопштенија и за интензивирање на нападите низ другите делови во земјата.
Сирискиот режим вети дека ќе ги повлече силите од населените места до 10 април.
XS
SM
MD
LG