Достапни линкови

Воислав Коштуница кандидат на претседателските избори во Србија


Лидерот на Демократската партија на Србија Воислав Коштуница
Лидерот на Демократската партија на Србија Воислав Коштуница ќе се кандидира на претстојните претседателски избори, што ќе се одржат на 6 мај, одлучи денеска партиското раководство.
Коштуница изјави дека ја прифатил кандидатурата за да може што повеќе и подобро да ја заштити идејата за политичка и воена неутралност. Според него, со политичката неутралност на најдобар начин ќе се воспостават односите со Европската унија, со Руската Федерација и со САД.
XS
SM
MD
LG