Достапни линкови

Претседателските избори во Србија закажани за 6 мај


Претседателот на српското Собрание Славица Ѓукиќ Дејановиќ
Претседателот на српското Собрание Славица Ѓукиќ Дејановиќ денеска ги распиша претседателските избори кои ќе се одржат на 6 мај заедно со парламентарните, локалните и покраинските избори. Таа најави дека презема дел од надлежностите на шефот на државата, бидејќи Борис Тадиќ поднесе оставка од функцијата.
Дејановиќ порача дека институциите во земјата ќе функционираат во континуитет и со полн интензитет.
XS
SM
MD
LG