Достапни линкови

ЕУЛЕКС му подари 40 возила на Министерството за финансии на Косово


ЕУЛЕКС на косовското Министерство за финансии му подари 40 возила во вкупна вредност од 74 милиони евра, кои се наменети за Царинската управа и даночната администрација.
Шефот на ЕУЛЕКС, Џавиер де Марнхац изјави дека мисијата се наоѓа во Косово за да ги поддржи инситуциите во спроведувањето на законот.
XS
SM
MD
LG