Достапни линкови

Две лица загинаа во бомбашки напад во Пакистан


Во самоубиствен бомбашки напад во пакистанскиот град Карачи загинале две лица, а најмалку пет биле повредени. Полицијата соопшти дека се сомнева оти една од жртвите е напаѓачот. Целта на нападот било возилото на еден полициски началник. Се уште никој не презеде одговорност за инцидентот.
XS
SM
MD
LG