Достапни линкови

Десетина загинати во самоубиствен напад во Авганистан


Најмалку десет луѓе загинале, меѓу нив и тројца американски војници во самоубиствен бомбашки напад во градот Мајмана во северен Авганистан. Се прецизира дека нападот бил извршен со мотоцикл бомба во моментот кога странски војници се сликале во еден парк. Одговорноста ја презедоа талибанците. Од почетокот на годинава досега во Авганистан загинаа околу 100 припадници на НАТО.
XS
SM
MD
LG