Достапни линкови

Јаху ќе отпушти 2000 вработени


Јаху соопшти дека ќе отпушти две илјади вработени. Компанијата проценила дека со отпуштањето на 14 насто од вработените ќе заштеди 375 милиони долари годишно. Според Јаху, целта на таквиот чекор е компанијата да биде помала, но поефективна и попрофитабилна.
XS
SM
MD
LG