Достапни линкови

Иран-се уште не е утврдена локацијата за нуклеарните преговори


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад
Иранските власти соопштија дека се уште не се знае каде ќе се одржи средбата за нуклеарните преговори на земјата со светските сили. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон во саботата изјави дека преговорите ќе бидат на 13 и 14 април во Истанбул.
Иранските власти треба да се сретнат со Британија Кина, Израел, Франција, Германија и Русија.
XS
SM
MD
LG