Достапни линкови

Одложена средбата за национално помирување во Ирак


Ирачкиот парламент соопшти дека состанокот за национално помирување кој беше закажан за оваа недела е одложен поради разликите меѓу спротиставените политички партии. Одржувањето на разговорите, според соопштението само би ги искомплицирало работите.
Состанокот требаше да се одржи утре.
XS
SM
MD
LG