Достапни линкови

Сомалија-спортски официјални лица меѓу жртвите во бомбашкиот напад


Бомбашки напад во Могадишу
Претседателот на олимпискиот комитет и на фудбалската федерација во Сомалија се меѓу жртвите во самоубиствениот бомбашки напад при кој загинаа 6 лица. Нападот се случи во новиот национален театар во главниот град Могадишу.
Милитантната група ал Шабаб кој е поврзана со Ал Каеда ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG