Достапни линкови

Пет цивили загинаа во бомбашки напад во Ирак


Во бомбашки напад во Ирак чија цел бил локален началник на полицијата загинале 5 цивили, а повредени се 10 лица. Полицијата соопшти дека полковникот Кандил Халил го преживеал нападот. Според извештаите, бомбата експлодирала во близина на возилото на Халил северно од Багдад.
Тоа е втор напад врз Халил во оваа година.
XS
SM
MD
LG