Достапни линкови

Претседателот на Србија, Борис Тадиќ, поднесе оставка


Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска соопшти дека поднесува оставка на функцијата, 10 месеци пред истекот на мандатот. Целта на оставката на Тадиќ е да го отвори патот за истовремено одржување парламентарни и претседателски избори на 6-ти мај годинава. Тадиќ соопшти дека ќе се кандидира на претседателските избори и оти верува дека ќе победи.
XS
SM
MD
LG