Достапни линкови

Јозефина Топали во посета на Македонија


Јозефина Топали
Во дводневна официјална посета на Република Македонија престојува претседателот на парламентот на Албанија Јозефина Топали. Денеска таа ќе се сретне со својот колега и домаќин Трајко Вељаноски и со членовите на групата на Собранието за соработка со Парламентот на Албанија, а ќе биде примена и од претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.
Предвидено е и обраќање на Топали пред пратениците на Собранието на Македонија.
XS
SM
MD
LG