Достапни линкови

Барселона и Баерн се пласираа во полуфиналето


Фудбалерите на Барселона и на Баерн се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите. Во синоќешните реванш натпревари од четвртфиналето, Барселона го совлада Милан со 3:1, а Баерн беше подобар од Олимпик од Марсеј со 2:0.
Вечер се играат и другите два меча во кои се среќаваат Апоел- Реал Мадрид и Челзи-Бенфика.
XS
SM
MD
LG