Достапни линкови

Времето денеска променливо со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, особено долж Повардарието.
Температурата ќе се движи од 15 до 22 степена.
Во Скопје слично време, со температура до 21 степен.
XS
SM
MD
LG