Достапни линкови

Убиецот од Оукланд го барал администраторот на колеџот


Телото на една од жртвите во престрелката во Оукланд
Американската полиција соопшти дека мажот кој застрела седум лица во колеџот Оикос во Оукленд го барал администраторот пред да го изврши нападот. Според шефот на полицијата Хауард Џордан напаѓачот започнал да пука кога сфатил дека администраторот не е во зградата.
Џордан изјави дека 43 годишниот осомничен кој е роден во Јужна Кореа бил во кавга со администраторот и кога го посетувал колеџот студентите го малтретирале и не го почитувале.
XS
SM
MD
LG