Достапни линкови

Шест лица загинаа во напад на талибанците во Авганистан


Авганистанските талибанци ја презедоа одговорноста за убиството на шест лица во еден полициски пункт во покраината Хелманд. Властите соопштија дека меѓу загинатите има четворица полицајци и двајца цивили.
Според нив, тројца полицајци се исчезнати и тие се сомневаат дека се поврзани со убиствата.
XS
SM
MD
LG