Достапни линкови

Косовската полиција ќе го спречи одржувањето на српски избори


Припадници на косовската полиција
Косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи изјави дека косовската полиција подготвила план со кој ќе го спречи одржувањето на српски локални избори во земјата.
Според него, таквите избори се забранети и доколку Србија на 6 мај направи било каков обид да организира гласање на Косово нивните единици ќе дејствуваат и ќе ги спречат изборите.
XS
SM
MD
LG