Достапни линкови

Убиени 40 приврзаници на Ал Каеда во Јемен


Приврзаник на Ал Каеда во Јемен
Јеменските власти соопштија дека околу 40 приврзаници на Ал Каеда загинале при воздушните напади во јужниот дел на земјата. Владините сили успеале да ја преземат контролата во планинскиот предел Ал Раха, по тридневното бомбардирање. Офанзивата според ивештаите е по нападот на милитантите на една воена база во минатиот викенд.
XS
SM
MD
LG