Достапни линкови

Во САД избори за републикански претседателски кандидат


Мит Ромни
Во Соединетите држави денеска Републиканската партија ќе одржи три прелиминарни избори во рамките на процесот за одредување кандидат кој ќе го предизвика претседателот Барак Обама на претседателската трка во ноември годинава. Водечкиот кандидат Мит Ромни очекува денеска да добие поддршка во Висконсин, Мериленд и Вашингтон со што ќе ја зацврсти својата позиција пред Рик Санторум.
XS
SM
MD
LG