Достапни линкови

Уапсен косовски обвинител против корупцијата


Во Приштина бил уапсен еден од специјалните обвинители и шеф на посебната единица за борба против корупцијата Назми Мустафа, јавуваат косовските медиуми. Притоа, како што се додава, биле уапсени уште две лица кои посредувале меѓу Мустафа и луѓето против кои се воделе истраги да не покренува обвинувања. Специјалниот тим за борба против корупцијата беше формиран од премиерот Хашим Тачи.
XS
SM
MD
LG