Достапни линкови

Дванаесетмина загинати во пожар во Москва


Москва
Во пожар што избувна во еден магацин во Москва загинале 12 луѓе. Руското министерството за вонредни состојби соопшти дека сите жртви биле имигранти. Се уште не е јасно што е причината за пожарот и дали е ставен под контрола.
XS
SM
MD
LG