Достапни линкови

Седумина убиени во напад во американски универзитет


Најмалку седуммина загинале во напад во универзитет во сојузната држава Калифорнија. Полицијата потврди дека уште најмалку тројца се повредени во инцидентот во универзитетот Оикос во Оукленд. Според полициски извори, еден осомничен бил уапсен а американските медиуми јавуваат дека напаѓачот бил студент кој стрелал со огнено оружје за време на предавање.
XS
SM
MD
LG