Достапни линкови

Колумбиjските бунтовници ослободија десетмина затвореници


Колумбиjските бунтовници ослободија 10 припадници на безбедносните сили во земјата. Четворицата војници и тројцата полицајци биле пуштени на слобода од затворските кампови на бунтовниците за време на хуманитарна мисија на Црвениот крст. Вооружените револуционерни сили на Колумбија го нарекоа потегот гест за мир.
XS
SM
MD
LG