Достапни линкови

Состанок на Асоцијацијата на нации од југоисточна Азија


Севернокорејските ракетни тестови, меѓу другото ќе бидат тема на дводневниот настан
Состанок на Асоцијацијата на нации од југоисточна Азија е закажан за денеска во главниот град на Камбоџа. Реформите во Бурма, лансирањето на ракети од Северна Кореа и поморските спорови се главните теми предвидени за дводневниот настан.
XS
SM
MD
LG