Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд, посебно во западните делови на Македонија. Утринската температура се движи од минус 3 до 4 степени, додека дневните температури ќе бидат во интервалот од 16 до 23 степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG