Достапни линкови

Српскиот суд ги ослободи двајцата косовски полицајци


Апсењето на косовските полицајци
Косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи изјави денеска дека српскиот суд ги ослободил двајцата косовски полицајци и тие биле предадени на мисијата на ЕУЛЕКС.
Според него, полицајците кои беа уапсени во саботата на границата меѓу Косово и Србија треба денеска да пристигнат во нивната земја. Косовските медиуми претходно јавија дека од вчера е зголемено присуството на косовските полицајци на границата со Србија.
XS
SM
MD
LG