Достапни линкови

Двајца повредени во експлозија во Истанбул


Турските медиуми јавија дека две лица се повредени во експлозија во Истанбул, по неколку часа откако полицијата деактивираше бомба во близина на луксузен хотел. Експлозивната направа била поставена во канта за отпад во близина на владина зграда.
Се уште не се знае дали двата инциденти се поврзани и засега никој не ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG