Достапни линкови

Киргистан бара беспилотни летала од САД


Киргистанските власти побараа од американската воена делегација, која е во посета на земјата да им ги отстапи беспилотните летала по повлекувањето на силите на НАТО од Авганистан до крајот на 2014 година. Предводникот на делегацијата американскиот генерал Џејмс Матис изјави дека Вашингтон ќе ја разгледа понудата. Тие разговарале и за продолжување на употребата на аеродромот Манас во Бишек како транзит центар за НАТО.
XS
SM
MD
LG