Достапни линкови

Расчистени инцидентите од меѓуетнички карактер во Тетово


Потпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше денеска дека индентификувани се четворица малолетници кои учествуваа во серија физички напади во минатиот месец. Тие без повод и причина нападнаа три лица во центарот на Тетово, меѓу кои и една средношколка.
Според Јосифовски, против напаѓачите ќе бидат поднесени пријави според Законот за прекршоци против јавниот ред и мир. Со нивното апсење се расчистија сите инциденти од меѓуетнички карактер во минатиот месец во Тетово.
XS
SM
MD
LG