Достапни линкови

Пакистан - кај Мохманд загинаа 4 војника и 15 милитанти


Пакистанската војска соопшти дека најмалку 4 војника загинаа во напад извршен од талибанци врз безбедносен пунк на северозападот на земјата во близина на границата со Авганистан.
Војската одговорила на нападот кај Момхманд и при тоа, како што се соопштува, биле убиени 15 милитанти.
XS
SM
MD
LG